Doğa ile Bütünleşen Huzur
ALADOS OTELAlados Otel merkezi konumuyla, çevre beldelere yakın bir yerde konaklama imkanı sunarak, günübirlik gezi alternatiflerinizi artırmaktadır.Selimiye ve komşu koylar hakkında aşağıdan bilgi edinebilirsiniz.
Turgut Şelalesi

Marmaris’in en güzel alanlarından biri olan Turgut Şelalesi köyümüz sınırları içerisinde yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında doğal güzellikleri sebebi ile pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Yaklaşık olarak 5 metre yükseklikten akan şelalenin suyu oldukça soğuktur. Şelalenin aktığı yerde yüzme imkanı da bulunuyor. Marmaris’in sıcak havasından bunalan ziyaretçiler kendilerini buradaki suda rahatlatıyor.

Şelaleye giriş ücretsiz olup park ücreti de yoktur. Yaşlı ağaçların arasından akan küçük şelalecikler arasında yürüyüş yapabilirsiniz. iki  tane yürüyüş yolu bulunuyor, Uzun uzun yürüyüş yapmak isteyenler ağaçların gölgeleri arasında hiç güneş ışığı görmeden yürüyebilirler. Şelaleye girişte eski taş ev ve değirmen bulunuyor.  Bu kalıntılar burada eskiden burada bir yaşam olduğunu göstermektedir.

Kız Kumu Plajı

Araç ile 3-4 dakika mesafede olan kız kumu plajı Marmaris’in en yeşil köylerinden biri Orhaniye Köyü’nde bulunur. Buranın en önemli özelliği ise deniz üzerinde yürüyor hissi veren 600 metre uzunluğunda batık bir patika gibi uzanan plajı olmasıdır.

Turgut Köyü Kalesi

Turgut köyü yakınlarında, yaklaşık 300 metrelik bir tepede Turgut Kalesi yükselir. Kalenin 300 m yakınına kadar toprak bir yoldan araçla çıkılabilir. Epeyce dik olan ikinci bölümü ise yürümek gerekir.

Baybassos antik kentine ait olduğu sanılan kalenin duvarları kısmen yıkılmış olsa da bir kısmı ayaktadır. Kaleye çıkışın en güzel tarafı, Orhaniye ve Hisarönü koylarına bakan muhteşem manzarasıdır.

Bördübet Koyu

Bakir doğasıyla büyüleyen Bördübet Koyu çam ağaçları arasında saklı kalmış muhteşem bir koy.

Kumlubük Koyu

Marmaris’e gelenlerin uğrak noktalarından biri de Kumlubük Koyu. 2 km boyunca uzanan sahil şeridinde konaklayabileceğiniz güzel tesisler mevcut.

Çiftlik Koyu

Bakmaya doyamayacağınız bir manzara sunan Çiftlik Koyu’na ulaşmak için asırlık çamların ve zeytinliklerin arasında uzanan o huzur dolu yoldan yürümelisiniz. Çiftlik Koyu’ndan sandal veya tekne kiralayarak Gebekse Koyu’nu da keşfetmenizi öneririz. 

Selimiye Koyu

Selimiye Köyü’ne tekne turları ile ya da muhteşem manzaralar sunan kara yolu ile ulaşabilirsiniz. Sakin bir ortam sunan koyda kıyı boyunca çeşitli mekanlar ve pansiyonlar sıralanıyor. Burada yöresel lezzetleri de deneyebilirsiniz.

Abdi Reis Koyu

Dalış yapma imkanı bulabileceğiniz bir koy olan Abdi Reis Koyu’na halk arasında akvaryum da deniyor. Burada hem denizin ve güneşin tadını çıkarabilir hem de denizin altındaki büyüleyici dünyaya tanık olabilirsiniz.

Orhaniye - Kızkumu

Hem konaklamak hem de yüzmek için tercih edebileceğiniz Orhaniye Koyu’nda yer alan Kızkumu Plajı, doğal bir sürpriz ile karşılıyor ziyaretçilerini. Kızkumu’nda denizin ortasına kadar ince kum yol üzerinden yürünebiliyor ve bu durum oldukça güzel manzaralara sebep oluyor.

Amos Koyu

Amos Antik Kenti’ni bu koyda denizle buluşuyor. Tarihi bir bölgede yüzme imkanı tanıyan koyda eşsiz manzaralar da sizi bekliyor.

İçmeler Koyu

Marmaris’in popüler tatil beldelerinden biri olan İçmeler’de, güzel bir tatil ortamı ve sayısız aktivite seçeneği mevcut. Deniz kıyısında sıralanan mekanlarda vakit geçirebilir, İçmeler Plajı’nın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Turunç Koyu

Orman ve deniz manzaralı göz kamaştırıcı bir yoldan Turunç Koyu’na ulaşabilir ya da tekne turlarını tercih edebilirsiniz. Berrak bir deniz ve muhteşem bir doğa burada sizi bekliyor.